بهینه سازی موتورهای جستجو یا به اختصار سئو، مجموعه‌ای از روش‌ها و فنون است که با به کارگیری آن‌ها، صصفحات یک وب‌سایت یا یک صفحه وب در نتایج جستجوی یک موتور جستجو بالاتر از رقبا دیده می‌شود.

معمولاً وب‌سایت‌هایی که بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدیدکننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو نظیر گوگل به دست می‌آوردند و این بازدیدکنندگان می‌توانند به مشتری تبدیل شوند.

سئو مجموعه فعالیت‌هایی است که در طراحی سایت، تعیین استراتژی محتوایی و تولید محتوا انجام می‌دهیم تا جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کرده و بازدیدکننده بیشتری برای سایت جذب کنید.

سئو انواع گوناگون جستجو را دربرمیگیرد؛ از جمله جستجوی تصویر، جستجو در ویدیو، جستجوی دانشگاهی، جستجو در اخبار و جستجو در نقشه.

« سئو » یک سایت شامل فاکتورهای زیادی می‌شود، که توسط موتورهای جستجو بررسی و بازبینی می‌شوند. این فاکتورها را می‌توان به دو بخش کلی تقسیم نمود؛ سئوی درون صفحه‌ای (on-page seo) و سئوی خارج صفحه (off-page seo)

هدف اصلی بهینه سازی موتور جستجو، جذب ترافیک آگاهانه و هدفمند به وب‌سایت شما است. با بهینه سازی موتور جستجو، صفحات وب‌سایت شما در نتایج جستجوی موتورهای جستجو، بالاتر قرار می‌گیرند و در نتیجه تعداد بازدیدکنندگان وب‌سایت شما افزایش می‌یابد.

بهینه سازی موتور جستجو شامل دو بخش کلیدی است: بهینه سازی داخلی (On-Page SEO) و بهینه سازی خارجی (Off-Page SEO).

  • در بهینه سازی داخلی، عناصر داخل صفحات وب‌سایت شامل عناصر HTML، محتوای صفحات، عناصر چندرسانه‌ای و … بهینه سازی می‌شود.
  • در بهینه سازی خارجی، عناصر خارج از صفحات وب‌سایت شامل لینک‌های برگشتی (Backlink)، نام برند، حضور در شبکه‌های اجتماعی و … بهینه سازی می‌شود

بهینه‌سازی موتور جستجو (SEO) به مجموعه اقداماتی گفته می‌شود که با به کار بردن آنها، صفحات یک وب‌سایت یا یک صفحه وب در نتایج جستجوی یک موتور جستجو بالاتر از رقبا دیده می‌شود¹.

معمولاً وب‌سایت‌هایی که بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحه نتایج جستجو را دارند، بازدیدکننده بیشتری از طریق موتورهای جستجو نظیر گوگل به دست می‌آوردند و این بازدیدکنندگان می‌توانند به مشتری تبدیل شوند¹.

سئو مجموعه فعالیت‌هایی است که در طراحی سایت، تعیین استراتژی محتوایی و تولید محتوا انجام می‌دهیم تا جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل کسب کرده و بازدیدکننده بیشتری برای سایت جذب کنیم¹.

سئو انواع گوناگون جستجو را دربرمیگیرد؛ از جمله جستجوی تصویر، جستجو در ویدیو، جستجوی دانشگاهی، جستجو در اخبار و جستجو در نقشه¹.

« سئو » یک سایت شامل فاکتورهای زیادی می‌شود، که توسط موتورهای جستجو بررسی و بازبینی می‌شوند. این فاکتورها را می‌توان به دو بخش کلی تقسیم نمود؛ سئوی درون صفحه‌ای (on-page seo) و سئوی خارج صفحه (off-page seo)¹.